Blagoslovitev kapelice v Slugovi dolini

V soboto, 26. avgusta, so v Slugovi dolini pod Blegošem v okviru svete maše blagoslovili kapelico, posvečeno Mariji Vnebovzeti. Ob somaševanju župnika iz Leskovice, Jožeta Dolenca, kapucina Pavla Koširja, župnika Mateja Nastrana iz Škofje Loke, nadškofijskega tajnika Boštjana Prevca, župnika Matije Selana iz Zasipa in župnika Ivana Potrebuješa iz Kovorja pri Tržiču je mašo vodil ljubljanski pomožni škof dr. Franc Šuštar.
Pomožni škof je v pridigi zbrane spomnil na pomen znamenj v vsakdanjem življenju in povabil, da bi jih znali prepoznati - tako znamenja, ki dajejo življenje kot tudi tista, ki ga uničujejo. Izpostavil pa tudi, da verniki mnogo znamenj doživljamo sami. »Mi sami, ki smo tukaj zbrani, smo veliko znamenje. Tudi mi želimo slaviti Boga in mu dati čast. Tako znamenje je tudi kapelica, ki smo jo blagoslovili, posvečeno Mariji, materi v nebesa vzeti. In to znamenje, naša prisotnost in kapelica prihajajo iz vere. Iz tiste zaveze, ki je postavljena v skrinjo zaveze in je zaveza našega krsta. In ta kapelica zaradi katere blagoslovitve smo se zbrali danes, je tudi znamenje vere. Ob njej bomo molili, ob njej zaupamo v Marijino varstvo in Marijino priprošnjo. Ta kapelica je bila zgrajena z hvaležnostjo Bogu,« so bile besede pomožnega škofa, ki je poudaril, da je vse delo, vse priprave, vsi nameni ob kapelici Božnarjevih domačih ali pa zbranih ob blagoslovitvi kapelice prav tako znamenje vere.
Sveto mašo so z branjem božje besede in prošenj sooblikovali Božnarjevi domači in prijatelji ter Šentjanški jurjevalci. Po zaključeni slovesnosti je sledila pogostitev in druženje ob dobrotah iz žara na travniku pod kapelico.

Dogodka se je udeležilo preko 300 obiskovalcev iz bližnje in daljne okolice. Nekaj obiskovalcev je v Slugovo dolino prišlo tudi peš iz smeri Leskovice.

Kapelica v Slugovi dolini je bila blagoslovljena v jubilejnem letu župnije Leskovica – 500-letnici posvetitve cerkve sv. Urha.

Besedilo in foto: Lidija Razložnik